Ve dnech 3. – 4. 12. 2019 se konala konference s názvem „Efektivní nemocnice 2019“, které se zúčastnily 2 členky našeho Spolku KOLUMBUS. Bylo předneseno mnoho zajímavých příspěvků a vyhlášena řada ocenění. Absolutním vítězem projektu „Nemocnice ČR 2019“ se stala Nemocnice Strakonice, a. s. Děkujeme organizaci HCI za pozvání a budeme se těšit v příštím roce.

Profil HealthCare Institute a představení projektů

HealthCare Institute je nezisková organizace, která napomáhá postupně zvyšovat kvalitu poskytované péče o pacienty v nemocnicích. Proto se snaží diskutovat s managementem a zřizovateli nemocnic o nasazování nových manažerských přístupů, obvyklých v západní EU a USA.

I. CELOSTÁTNÍ POROVNÁVÁNÍ NEMOCNIC PODLE ROZHODUJÍCÍCH FAKTORŮ (BENCHMARKING)

Komplexní hodnotící projekt se skládá ze čtyř analytických částí (strategických perspektiv dlouhodobé úspěšnosti nemocnic ČR):

1.    Bezpečnost a spokojenost pacientů nemocnic ČR (v r. 2019 již 14. ročník)
2.    Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic ČR (v r. 2019 již 12. ročník)
3.    Finanční zdraví nemocnic ČR (v r. 2019 již 12. ročník)
4.    Efektivita procesů nemocnic (vč. informací o výsledku léčby, v přípravě)