Je to zde, festival Bohnice na Housce se uskuteční i letos o víkendu 30. a 31. července!
Festivalu, který pořádá Psychiatrická nemocnice Bohnice, se stejně jako dříve zúčastní i Spolek Kolumbus.

Během akce budete mít možnost prohlédnout si hrad Housku. Akce také sbližuje rozmanité druhy umění s problematikou duševního onemocnění.
Budete moci navštívit prezentaci různých organizací … Přivítá a obohatí nás svými dovednostmi Centrum psychosociálních služeb Psychiatrické nemocnice Bohnice, Centrum duševního zdraví Prahy 8, Bona o. p. s., Spolek Kolumbus a Psychiatrická nemocnice Kosmonosy.

Ovšem čeká vás toho mnohem více: účastníci si budou moci zakoupit nebo dokonce i vyrobit vlastní keramickou nádobu, namalovat obrázek na textilní polotovar, vyrobit košík z proutí a rovněž zhotovit vitrážový šperk. O to se postarají zástupci terapeutických dílen z bohnické nemocnice.
Příležitostí, jak nabýt řemeslnických dovedností a přitom se skvěle bavit, bude hodně!

Nemůžeme zapomenout ani na bohatý kulturní program, o který se organizátoři postarali.
Od hudby až po divadla vás zaujmou například: "Pralesní pohádky" divadla Tondy Novotného, autorská dílna Šerlok "O víle Jezírce", taktéž písničkář Jan Burian a mnoho dalších skvělých umělců!

Na festival samotný je vstup zdarma a z každé zakoupené vstupenky na prohlídku hradu Houska jde vybrané terapeutické dílně deset korun jako dar. Tak na co ještě čekat, Spolek Kolumbus a další partneři festivalu Vás na akci moc rádi uvidí!