Dne 9. června 2015 představitelé Platformy pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v ČR předali vicepremiérovi Jiřímu Dienstbierovi otevřený dopis adresovaný premiéru Sobotkovi. V dopise signatáři apelují na premiéra, aby se osobně angažoval v procesu transformace systému péče o lidi s vážným duševním onemocněním v ČR. Reforma stále stagnuje. V dopise členové platformy označili sedm oblastí, ve kterých je naléhavě nutné pokračovat v rámci Strategie reformy, kterou schválil a vydal tehdejší ministr zdravotnictví MUDr. Martin Holcát. "Jsme přesvědčeni, že jedinou účinnou prevencí nedávných tragédií, je důsledně realizovaná reforma systému psychiatrické péče, " píše se v dopise.

Dopis byl předán veřejně ministru pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi  v rámci konference Lidská práva, etika a duševní zdraví.

Celý dopis zde:
{attachments}